Informace

Informace o Cestě kolem světa | Časté dotazy

Jedinečná Cesta kolem světa

V roce 2017 pro Vás CK ESO travel připravila další a opět novou Cestu kolem světa. Po loňské oslavě pětiletého výročí od příchodu tohoto konceptu do České republiky jsme se letos rozhodli přidat den navíc na celkových 26 dnů. Při tvorbě itineráře jsme se snažili zohlednit veškeré připomínky a podněty z předchozích ročníků Cest.

Z minulosti víme, že stejně důležitá, jako je atraktivita jednotlivých zastávek a vysoký standard všech služeb, jsou lidé, se kterými tuto Cestu absolvujete. Ani letos tedy nechceme v žádném případě slevit z našich nároků na kvalitu, a proto se budeme i v nadcházející době chtít osobně poznat a sejít s každým zájemcem na nezávazné schůzce, která Vám Cestu představí do těch nejmenších podrobností.

Čeká Vás 10 nevšedních destinací a jedno přeshraniční překvapení jako destinace jedenáctá. Můžete se také těšit na příjemnou neformální atmosféru. Trasa cesty vede místy, která jste chtěli vždy navštívit, ale tak nějak Vám to zatím nevyšlo a nebo byla zkrátka příliš daleko.

Pro každého z nás je čas vzácný a chtěli bychom toho ještě tolik vidět, navštívit, stihnout a zažít. Naše cesta je skvělým řešením pro ty, kteří nemají dostatek času navštívit každou zemi a strávit v ní delší čas. Pobyt v každé zastávce je dostatečně dlouhý na to, abychom mohli zažít místní atmosféru a navštívit ty nejatraktivnější zajímavosti a památky. Naši klienti také oceňují možnost návštěvy destinací nacházejících se na druhé straně naší planety bez nutnosti úmorných letů na pravidelných linkách čítajících dlouhé desítky hodin a několik přestupů. V průběhu Cesty kolem světa dosáhneme i těch nejvzdálenějších míst naší planety krátkými přelety, a to v pohodlí vlastního letadla. Opět Vám nabídneme další nadstandardní služby, jako je asistence při manipulaci se zavazadly nebo asistence lékaře po celou dobu cesty. Společně s 10 atraktivními zastávkami na zajímavých místech naší nádherné planety, činí i výše zmíněné racionální argumenty naši Cestu kolem světa jedinečným zájezdem, ke kterému se budete ve svých vzpomínkách rádi vracet.

10 exotických dovolených za 26 dní

Za 26 dní navštíví účastníci 10 exotických destinací, kde si každý přijde na své. Vy, cestovatelé, ochutnáte omamný koktejl kultur a přírodních krás, který namíchala naše čarokrásná planeta Země. Tento koktejl Vás zaručeně okouzlí a navodí pocit, že jste na Vaší úžasné cestě mnohem déle než ve skutečnosti. Jako krásný sen, který se snad jen zdál, se budou jevit vzpomínky na úžasné Bahamy s jejich karibskou atmosférou, koloniální duch kolumbijské Cartageny, vyprahlé a dechberoucí scenérie pouště Atacama nebo tajemné magično Velikonočního ostrova. Do vašich vzpomínek se navždy zapíše Melanésie v podobě nepoznané Nové Kaledonie v přímém kontrastu s dobře známým, ale přesto nádherným a nekonečně neprozkoumaným Velkým bariérovým útesem u australského Cairns. Malajské Borneo nabídne cennou exkurzi do života orangutanů, kterou vystřídá hypermoderní Singapur se svým jedinečným přístupem k čistotě města a kvalitě života v něm. Úžasným cestovatelským dezertem se pak stane Myanmar, nádherná a tajuplná země, která má díky své dlouholeté izolaci ještě mnoho tajemství k objevování.

Ubytování na luxusní úrovni

V každé destinaci na trase Cesty kolem světa je pro Vás zajištěno luxusní ubytování v 5* hotelu náležejícímu k těm nejlepším hotelovým řetězcům světa.

Letecká doprava Boeing 737-800 „Comfort Jet“

Leteckou dopravu na Cestě kolem světa 2017 s odletem z Prahy zajišťuje česká letecká společnost TRAVEL SERVICE, která patří mezi největší dopravce ve střední Evropě a jejíž služby byly při všech pěti předchozích cestách bezchybné a na nejvyšší možné úrovni.

Moderní letadlo Boeing 737-800 bude speciálně upravené z klasické 189místné verze na 64místnou komfortní konfiguraci se službami v duchu "Private jet". Standardní sedadla (trojsedačky) jsou nahrazena komfortními a pohodlnými koženými křesly (dvojsedačkami), s možností polohování do 120°.

Mezi řadami sedaček je zvětšen rozestup na 114 cm a více (ze standardních 76), což Vám přinese mnohem pohodlnější cestování. Samozřejmostí je profesionální a prověřený palubní personál. O Vaše pohodlí a bezpečnost letu a pohodlí na palubě se postarají 3 zkušení piloti a 4 šarmantní české stewardky a stewardi.

Během celého zájezdu nemusíte nikdy a nikde přestupovat, všude budete cestovat Vašim letadlem, které Vám poskytne maximální komfort. Odlety plánujeme převážně na dopoledne, aby přílet do následující zastávky byl odpoledne místního času (samozřejmě s chutným obědem a pár drinky na palubě letadla).

Dokonalé palubní služby

Na palubě vašeho letadla o Vás bude vždy postaráno, během každého letu bude servírováno občerstvení v kvalitě, pestrosti a množství běžné business třídy. Opakovaně se tedy můžete těšit na přípitky značkovými alkoholickými nápoji, čerstvé ovoce, tříchodové obědové menu s možností výběru hlavního jídla ze 3 denních nabídek, značkové nealkoholické i alkoholické nápoje včetně kvalitních vín, koňaků, whisky, piva, kávy či čaje.

Odbavování cestujících před každým odletem bude urychlené, jelikož rozdělení křesel v letadle zůstává po celou dobu cesty stejné a Vy se bude vracet vždy na svou sedačku.

Zavazadlový servis

V každé destinaci uděláme maximum pro Váš komfort i z hlediska zavazadel. Po příletu budou Vaše cestovní zavazadla dopravena z letiště až do hotelového pokoje za osobního dohledu jednoho člena obslužného týmu. Tentýž servis Vám nabídneme také při odletu.

Maximální hmotnost odbaveného zavazadla na osobu je 30 kg + 8 kg příručního zavazadla. Z naší zkušenosti můžeme potvrdit, že tyto limity jsou pro sbalení na Cestu kolem světa naprosto dostačující.

Nepřetržitá služba lékaře

Jedním z důležitých členů našeho týmu je lékař, který je cestujícím k dispozici během celého zájezdu (na palubě letadla i během pobytů). Námi vybraný a prověřený lékař má velké zkušenosti s cestováním a tímto typem Cesty. Kromě základních lékařských služeb a konzultací nabídne i vlastní zkušenosti a rady, jak překonávat případné problémy s cestováním a v neposlední řadě je připraven na místní odlišnosti jednotlivých destinací, ale zároveň je vybaven dostatečným množstvím medikamentů z ČR.

Naši nejlepší průvodci k vašim službám

Po celou dobu naší společné cesty se o Vás budou starat naši nejlepší průvodci, kteří jsou připraveni Vám poskytnout naprosto kompletní informace o zemi, kterou navštívíte včetně exkluzivních zajímavostí, pikantností a jejich tajných tipů.

Na naší cestě budou po celou dobu na všechny služby (transfery, ubytování, gastronomii) dohlížet a osobně při nich asistovat 3 zkušení čeští či slovenští průvodci. Spolu s domácími průvodci budou také provázet všechny naplánované výlety a prohlídky.

Na každého průvodce připadne vždy skupina maximálně o 22 osobách. Tato skupina bude mít také vždy k dispozici vlastní autobus. Díky tomuto rozdělení Vám můžeme garantovat i v autobusech na naší cestě maximální pohodlí a dostatečný prostor. V neposlední řadě zajišťuje tento systém i vlastní okénko pro každého, což je při okružních prohlídkách velice oceňovaný bonus.

Nadstandardní pojištění storna ve výši 100% z ceny zájezdu

Jelikož si uvědomujeme, že Cesta kolem světa není obyčejný zájezd, je nutné se na něj včas připravit a objednat si ho se značným předstihem. Díky tomu vzniká určitá obava z případných komplikací v době odletu. Z tohoto důvodu Vám fakultativně nabízíme možnost speciálního nadstandardního pojištění storna zájezdu od České pojišťovny (bez limitu ceny zájezdu a bez spoluúčasti), které v případě nepředvídaných situací zabraňujících vycestovat na Cestu kolem světa plně pokryje požadovaný storno poplatek.

Pojistnou událostí je zrušení pojištěné cesty a to z důvodu:
a) vážného akutního onemocnění nebo úrazu, které utrpěl pojištěný, jeho blízká osoba nebo spolucestující a které si vyžádaly lékařem doporučené upoutání na lůžko nebo hospitalizaci.
b) smrti pojištěného nebo jeho blízké osoby nebo spolucestujícího.
c) značné škody na majetku pojištěného nebo spolucestujícího vzniklé na území ČR během trvání pojištění, která byla způsobena následkem živelní události pokud pojištěný prokáže, že z tohoto důvodu nemůže nastoupit na pojištěnou cestu.
d) zničení nebo ztráty cestovních dokladů pojištěného nebo spolucestujícího v důsledku živelné události méně než 3 pracovní dny před nástupem na pojištěnou cestu.
e) povolání pojištěného nebo spolucestujícího na vojenské cvičení, podud prokáže pojištěný či spolucestující, že povolávací rozkaz mu byl doručen až po uzavření pojištění.

Časté dotazy

Proč se zúčastnit Cesty kolem světa?

Protože sny se mají plnit! Naše Cesta kolem světa je v Česku novým konceptem, který ale vychází z cest a expedicí oblíbených po celém světě. Naše společnost Vám již 6 let přináší tento exkluzivní produkt, který je velmi rozumným kompromisem mezi cestováním business jety a organizovaným poznávacím zájezdem na pravidelných linkách.

Proč? Business jet by stál řádově více peněz a cestování pravidelnými linkami by bylo únavné a nekomfortní z důvodů neustálého čekání na letištích a přesedání na letecké přípoje. Jedná se o unikátní možnost navštívit 10 atraktivních zemí v rámci luxusního zájezdu.

První cesta kolem světa, kdy nečekáte na letadlo, ale letadlo čeká na Vás...

Jaké jsou největší výhody vlastního letadla?

Mít k dispozici vlastní letadlo je hlavním benefitem celého zájezdu a má to i další zjevné výhody. Je možné letět, co nejblíže k místům, která chceme navštívit.

Obvykle se létá na menší letiště, kde je rychlejší odbavení při příletu i při odletu. Po celou cestu máte stejná rezervovaná sedadla, suvenýry z jednotlivých destinací mohou zůstat v uzamčených schránách, k dispozici je exkluzivní palubní catering včetně značkových alko, nealko nápojů i vín.

Nejsou zastávky v destinacích příliš krátké?

Ze zkušeností ze světa i z našich vlastních můžeme říci, že 3-4 dny v destinaci stačí na nasátí unikátní atmosféry daného místa a na prohlídku největších lákadel. Unikátnost cesty je dána také možností porovnat v kratším časovém úseku 10 naprosto odlišných míst naší krásné planety.

Tím, že mezi zastávkami je většina přeletů dlouhá maximálně 6 hodin, je možné navštívit i místa na druhém konci světa, aniž byste strávili v letadlech a na přestupech dlouhé desítky hodin (např. při letu na Velikonoční ostrov nebo do Francouzské Polynésie).

Jak vypadá typický klient této cesty?

Nejedná se rozhodně a nějaké excentriky, celebrity nebo jiné mediálně frekventované osoby. Diskrétnost každého z klientů je pro nás prvořadnou prioritou. Našimi nejčastějšími klienty jsou manželské páry v nejlepších letech (50+), kteří jsou majiteli firem nebo je již úspěšně prodali.Jedná se o unikátní možnost navštívit 10 atraktivních zemí v rámci luxusního zájezdu.

První cesta kolem světa, kdy nečekáte na letadlo, ale letadlo čeká na Vás...