Informace

Jedinečná Cesta kolem světa

Cesta kolem světa – stačí vyslovit tato tři slova a snad každému se začnou vybavovat kouzelná místa naší planety, která by chtěl poznat a navštívit. I já samozřejmě pociťuji příjemné chvění, kdykoliv o takovém cestování sním. A sny se mají plnit! Před dvanácti lety jsme poprvé nabídli Cestu kolem světa soukromým letadlem našim klientům a od té doby plníme jejich cestovatelské sny. Naše Cesta je unikátní a přináší jedinečnou možnost cestovat doslova po celém světě na úrovni, kterou Vám nenabídne nikdo jiný. Špičkové hotely, dokonalý servis, nejlepší průvodci, lékař na palubě a k tomu všemu především naše velké soukromé letadlo, na které nikdy nečekáte, naopak, toto letadlo čeká na Vás. Během předcházejících dvanácti let jsme splnili sen stovkám klientů, z nichž mnozí se na Cesty opakovaně vrací a jsou pro nás tou nejlepší referencí. Naši Cestu neustále vylepšujeme a můžeme Vám tak nabídnout stále více. V roce 2023 jsme pro Vás například pořídili nové sedačky do našeho Boeingu a naše cestování je tak opět o něco příjemnější.

Dovolte mi tedy, abych Vás pozval do této exkluzivní společnosti a splnil Váš cestovatelský sen i Vám.

Těším se na Vás a věřím, že se shledáme na palubě našeho leteckého speciálu snů.

Ilustrační obrázek

10 exotických dovolených za 26 dní

Za 26 dní navštíví účastníci 10 exotických destinací, kde si každý přijde na své. Vy, cestovatelé, ochutnáte omamný koktejl kultur a přírodních krás, který namíchala naše čarokrásná planeta Země. Tento koktejl Vás zaručeně okouzlí a navodí pocit, že jste na Vaší úžasné cestě mnohem déle než ve skutečnosti. Zároveň Vám také naše Cesta ukáže místa, na která se budete chtít v budoucnu vrátit a strávit v nich více času. Jako krásný sen, který se snad jen zdál, se budou jevit vzpomínky na perlu Nizozemských Antil - jedinečnou Arubu s její karibskou atmosférou a originálním mixem dokonalých pláží a pouštních scenérií.

Je libo fantastickou kávu, osvěžující caipirinhu či jeden z největších přírodních divů naší planety? Přelétáme do Brazílie a ubytováváme se přímo naproti gigantickým vodopádům Iguaçu. Je jen na nás, zda si vychutnáme tento unikátní pohled jen z brazilské strany, nebo se vydáme i do Argentiny a případně i Paraguaye.

Nádhernou přírodní scenérii střídá moderní velkoměsto s velmi zajímavým historickým centrem. Užijeme si nejen Santiago de Chile, ale především vinařství v jeho okolí, jejichž produkce se neodmyslitelně zapsala do vinných menu nejlepších restaurací světa. V další destinaci sice zůstaneme administrativně na území Chile, ale kontrast se Santiagem snad nemůže být větší.

Vítá nás Velikonoční ostrov a jeho jedinečná energie, která jitří naši fantazii a zároveň nás dokonale zbavuje myšlenek na shon a stres našich všedních dnů. Sochy Moai, divoké pobřeží a všudypřítomnou manu vyměníme po dalším pohodlném letu za nádhernou verzi luxusní exotické dovolené.

Francouzská Polynésie je synonymem pro úžasné pláže, překrásný oceán plný života a ty nejkvalitnější hotely - však uvidíte. Krásy polynéského ráje jsme si užili do sytosti, vychutnali jsme si pohodlí v našem exkluzivním letounu a blížíme se do další země, která je zahalena tajemnou mystikou a předchází ji pověst poslední pravé a nespoutané divočiny naší planety.

Ilustrační obrázek

Přistáváme v Port Moresby a vítá nás unikát jménem Papua – Nová Guinea. Čeká nás dotek syrového světa, jaký už dnes jinde nenajdeme a je skutečnou raritou. Zážitek z Papuy bude jistě velmi silný, ale není čas, ztrácet čas a my se přesouváme dál.

Čekají nás Filipíny, konkrétně jeden z nejhezčích a nejmalebnějších ostrůvků tohoto tropického ráje – ostrov Boracay. Dokonalý hotel řetězce Shangri-La, fantastická pláž a pohodový relax na pláži. Neopomeneme samozřejmě ani zajímavý výlet helikoptérami, abychom si ostrov prohlédli i z ptačí perspektivy – je to skutečně ráj! Na Filipínách strávíme krásné tři dny a naše putování bude pokračovat opět v jiném rytmu.

Naše letadlo dosedá na runway v Macau a vše je najednou úplně jiné. Lidské hemžení asijského stylu, nespočet kasin a bujarý noční život. Užijeme si neuvěřitelné kontrasty bývalé portugalské kolonie od historického centra až po hypermoderní hotely a současný životní styl. Macau je zosobněním moderního snu o štěstí a bohatství a bude jen na nás, zda se o jeho rozhojnění v některém z kasin pokusíme.

Další zemí na naší Cestě kolem světa je Hong Kong. Výjimečně se nebudeme dopravovat naším letadlem, ale využijeme toho, že Hong Kong je od Macaa „co by kamenem dohodil“ a vypravíme se tam po nejdelším mostě na světě v pohodlí luxusních autobusů. Necháme se ohromit monumentalitou tohoto velkoměsta s nejvyšším počtem mrakodrapů na světě a přiložíme prst na finanční srdce celé planety. Prohlédneme si samozřejmě i historické centrum Hong Kongu a nenecháme si ujít ani ikonickou sochu Buddhy či autentický čínský chrám. Zpátky na náš hotel v Macau se tentokrát vydáme lodí, abychom mohli obdivovat nejen zmíněného světového mostního rekordmana ale i fascinující hru světel a barev na pobřeží. Náš pobyt u Perlové řeky byl nabitý zážitky, jsme lehce unavení, ale stálo to za to!

Přichází čas na naši finální destinaci, na klid, pohodu, relax a možná i trochu té meditace. Míříme do Indie, přesněji řečeno do svazového státu Goa, který je vyhlášeným místem s krásnými plážemi, báječnou gastronomií či jogínskými a ajurvédskými procedurami. Goa nabízí velmi originální mix indické současnosti a portugalské minulosti, který Vás uchvátí. Vybrali jsme pro Vás skvělý pětihvězdičkový hotel z řetězce Taj s perfektním servisem i lokalitou a Vy se tak opravdu máte na co těšit.