Informace

Jedinečná Cesta kolem světa

Cesta kolem světa – stačí vyslovit tato tři slova a snad každému se začnou vybavovat kouzelná místa naší planety, která by chtěl poznat a navštívit. I já samozřejmě pociťuji příjemné chvění, kdykoliv o takovém cestování sním. A sny se mají plnit! Před dvanácti lety jsme poprvé nabídli Cestu kolem světa soukromým letadlem našim klientům a od té doby plníme jejich cestovatelské sny. Naše Cesta je unikátní a přináší jedinečnou možnost cestovat doslova po celém světě na úrovni, kterou Vám nenabídne nikdo jiný. Špičkové hotely, dokonalý servis, nejlepší průvodci, lékař na palubě a k tomu všemu především naše velké soukromé letadlo, na které nikdy nečekáte, naopak, toto letadlo čeká na Vás. Během předcházejících dvanácti let jsme splnili sen stovkám klientů, z nichž mnozí se na Cesty opakovaně vrací a jsou pro nás tou nejlepší referencí. Naši Cestu neustále vylepšujeme a můžeme Vám tak nabídnout stále více. V roce 2023 jsme pro Vás například pořídili nové sedačky do našeho Boeingu a naše cestování je tak opět o něco příjemnější.

Dovolte mi tedy, abych Vás pozval do této exkluzivní společnosti a splnil Váš cestovatelský sen i Vám.

Těším se na Vás a věřím, že se shledáme na palubě našeho leteckého speciálu snů.

Ilustrační obrázek

9 exotických dovolených za 26 dní

Za 26 dní navštíví účastníci 9 exotických destinací, kde si každý přijde na své. Vy, cestovatelé, ochutnáte omamný koktejl kultur a přírodních krás, který namíchala naše čarokrásná planeta Země. Tento koktejl Vás zaručeně okouzlí a navodí pocit, že jste na Vaší úžasné cestě mnohem déle než ve skutečnosti. Zároveň Vám také naše Cesta ukáže místa, na která se budete chtít v budoucnu vrátit a strávit v nich více času.

Jako krásný sen, který se snad jen zdál, se budou jevit vzpomínky na perlu Malých Antil - jedinečné souostroví Svatého Kryštofa a Nevis s jeho karibskou atmosférou a originálním mixem dokonalých pláží a přírodních scenérií.Jako krásný sen, který se snad jen zdál, se budou jevit vzpomínky na perlu Nizozemských Antil - jedinečnou Arubu s její karibskou atmosférou a originálním mixem dokonalých pláží a pouštních scenérií.

Je libo fantastickou kávu, pestrobarevné papoušky či originální místní rum? Opouštíme naší první destinaci a přelétáme do Guatemaly. Ohromí nás krásná koloniální Antigua i pestrá guatemalská příroda: dýmající sopky v čele s velmi aktivním vulkánem Fuego, nádherné jezero Atitlán v zaplavené kaldeře a pralesy s vřešťany ve stromoví a mytickými ptáky ketzaly na větvích.

Naše Cesta kolem světa je pokaždé úžasně rozmanitá a tak měníme středoamerickou exotiku za jedno z nejpřívětivějších míst slunné Kalifornie. San Diego! Obvyklý americký poněkud nakašírovaně falešný úsměv zde střídá spontánnost a od srdce jdoucí vřelost a nikdo se tu nebojí svoji radost ze života projevit po svém. A že je tu k radosti důvodů mnoho. Užili jsme si tak trochu jinou Ameriku a letíme dál.

Zůstáváme na území Spojených států amerických, avšak scenérie se výrazně mění. Přistáváme na Havajských ostrovech, konkrétně na Oahu - ALOHA! Nejhustěji obydlený ostrov Havajského souostroví, domov tří ze čtyř obyvatel Havaje, multietnická směs obyvatel, brána k souostroví, turistická mekka. Ostrov O´ahu je kondenzací našich představ o čarokrásné Havaji. Vysoké mrakodrapy Honolulu, živý noční život, míchaný koktejl při západu Slunce na pláži Waikiki, surfing ve vlnách na severním pobřeží, podmořský život v odlehlé zátoce Hanauma, prostě přesně ta Havaj, jak má být.

Ilustrační obrázek

Naše letadlo čeká - uvelebujeme se v pohodlných sedačkách, rozmazlujeme se perfektním servisem i skvělým jídlem a pitím a zanedlouho se již za okénky objevuje další ostrov na naší Cestě. Samoa - srdce Polynésie, souostroví Samoa bylo prvým obydleným kouskem země v jižních mořích, legendární Hawaiki, kam při svých fenomenálních objevitelských plavbách dorazili od asijských břehů znamenití polynéští mořeplavci. A není divu, že už zůstali. Tropická krása korálových pláží, pestrý terén vyhaslých vulkanických kráterů, hustá zeleň čarovné vegetace, propasti se smaragdovou vodou. Život na Samoe se odehrává v neuspěchaném rytmu tichomořské idyly a my si jej náležitě užijeme.

Splnili jsme si sen o jižních mořích a míříme dále, dále na jih, téměř na samotný konec světa. Tento pojem nejlépe vystihuje často přehlížený ostrov Tasmánie u jižního pobřeží australského kontinentu. Pravá divočina se skalními masívy, malebná horská plesa a kvetoucí alpinské louky na kopcích nad bujnou cizokrajnou horskou vegetací. Tasmánie ale není jen horská divočina. Hlavní město Hobart je malebně položeno u širokého estuáru řeky Derwent, obklopeném malebnými zalesněnými kopci, jimž dominuje majestátná hora domorodci zvaná  Kunanyi a Brity pojmenovaná jako Mount Wellington.  Málokteré město na světě má tak okouzlující přírodní okolí. Hobarth necháváme za zády a čeká nás jeden z vrcholů naší Cesty.

Indonéské Bali je pro mnohé rájem na Zemi a každý Balijec Vám to rád potvrdí. Atmosféru tohoto ostrova samozřejmě ochutnáme též, ale naším hlavním cílem je ostrov Florés a především Národní park Komodo. Ano, máte pravdu, vydáváme se za komodskými draky! Komodo není nějaký umělý park, ani nakašírovaná příroda, ale pravěk jako vystřižený z dávných dobrodružných knížek Zdeňka Buriana. Největší ještěři planety, jejichž existence byla ještě nedávno vědeckou obcí zpochybňována, nás vizuálně vracejí do doby druhohor, kdy plazi vládli světu. A na ostrovech Komodo a Rinca vládnou dodnes. Dva rozdílné světy pestrého souostroví, vytříbená dvorská kultura uměleckého Bali a drsná divočina Komoda, k tomu dobrá místní kuchyně i asijská úslužnost a zdvořilost.

V Asii zůstáváme, jen kulisy naší Cesty doznávají opět dramatické změny. Letíme do Malajsie, čeká nás Kuala Lumpur - moderní velkoměsto, které si naštěstí uchovalo onu úžasnou a unikátní kulturní pestrost, kterou představuje současná Malajsie. Kouř vonných tyčinek v zákoutí čínských taoistických chrámů, divoká až pouťově barevná výzdoba tamilských hinduistických svatyní, blýskavě zlaté kopule malajských mešit. Přísné linie britské architektury, změkčované  šlehačkově zdobnými maurskými prvky, životem klokotající tržní uličky i moderní nákupní centra. Nepřeberné kulinářské nabídky všech pochoutek Asie i celého světa nás nadchnou a poté, co si vyfotíme ikonické věže Petronas, nás již čeká naše soukromé letadlo a let do naší poslední zastávky.

Jak je na naší Cestě dobrým zvykem, nebude to zastávka ledajaká. Závěrečný dokonalý relax si užijeme na Maledivách. Název souostroví Malediv nám okamžitě navozuje náladu luxusně strávené dovolené v tom pravém tropickém mořském ráji. Skloněná kokosová palma, zářivě bílý písek a pestrobarevné korálové ryby. Vlahá laguna a snad všechny myslitelné odstíny modré: tyrkysová, azurová, temně modrá a mnohé další. Luxusní bungalov, exoticky míchaný nápoj a vybrané mořské lahůdky. Idyla a ráj to na pohled!

Ilustrační obrázek