Informace

Cestu kolem světa pro rok 2019 bude možné zakoupit od května 2018. V tuto chvíli přijímáme předběžné rezervace a samozřejmě také žádosti o tištěný katalog, který bude opět distribuován ve formě elegantní knihy. Základní cena této exkluzivní cesty činí 989.000 Kč za osobu na dvoulůžkovém pokoji.

Informace o Cestě kolem světa | Časté dotazy

Jedinečná Cesta kolem světa

V roce 2019 pro Vás CK ESO travel připravila další a opět novou Cestu kolem světa. Letošní Cesta bude již osmou v pořadí a my se již velmi těšíme. Při tvorbě itineráře jsme se snažili zohlednit veškeré připomínky a podněty z předchozích ročníků Cest, stejně tak jako návrhy a inspirace našich cestovatelů. Z minulosti víme, že stejně důležitá, jako je atraktivita jednotlivých zastávek a vysoký standard všech služeb, jsou lidé, se kterými tuto Cestu absolvujete. Ani letos tedy nechceme v žádném případě slevit z našich nároků na kvalitu, a proto se budeme i v nadcházející době chtít osobně poznat a sejít s každým zájemcem na nezávazné schůzce, která Vám Cestu představí do těch nejmenších podrobností.

Čeká Vás 10 nevšedních destinací během 26 dní, které se nesmazatelně zapíší do Vašich pomyslných cestovatelských deníků. Jako příjemné překvapení jsme naplánovali také výlet do Uruguaye, který podnikneme při naší návštěvě Buenos Aires. Můžete se také těšit na příjemnou neformální atmosféru, která tento unikátní zájezd vždy doprovází. Trasa cesty vede místy, která jste chtěli vždy navštívit, ale tak nějak Vám to zatím nevyšlo a nebo byla zkrátka příliš daleko. Pro každého z nás je čas vzácný a chtěli bychom toho ještě tolik vidět, navštívit, stihnout a zažít. Naše Cesta je skvělým řešením pro ty, kteří nemají dostatek času navštívit každou zemi a strávit v ní delší čas. Pobyt v každé zastávce je dostatečně dlouhý na to, abychom mohli zažít místní atmosféru a navštívit ty nejatraktivnější zajímavosti a památky. Naši klienti také oceňují možnost návštěvy destinací nacházejících se na druhé straně naší planety bez nutnosti úmorných letů na pravidelných linkách čítajících dlouhé desítky hodin a několik přestupů. V průběhu Cesty kolem světa dosáhneme i těch nejvzdálenějších míst naší planety krátkými přelety, a to v pohodlí vlastního letadla. Opět Vám nabídneme další nadstandardní služby, jako je asistence při manipulaci se zavazadly nebo asistence lékaře po celou dobu cesty. Společně s 10 atraktivními zastávkami na zajímavých místech naší nádherné planety, činí i výše zmíněné racionální argumenty naši Cestu kolem světa jedinečným zájezdem, ke kterému se budete ve svých vzpomínkách rádi vracet.

10 exotických dovolených za 26 dní

Za 26 dní navštíví účastníci 10 exotických destinací, kde si každý přijde na své. Vy, cestovatelé, ochutnáte omamný koktejl kultur a přírodních krás, který namíchala naše čarokrásná planeta Země. Tento koktejl Vás zaručeně okouzlí a navodí pocit, že jste na Vaší úžasné cestě mnohem déle než ve skutečnosti. Zároveň Vám také naše Cesta ukáže místa, na které se budete chtít v budoucnu vrátit a strávit v nich více času.

Jako krásný sen, který se snad jen zdál, se budou jevit vzpomínky na úžasný Turks a Caicos s jeho karibskou atmosférou a neopakovatelnými zážitky, jihoamerickou přírodní nádheru Peru s dechberoucím Mach Picchu či fascinující atmosféru argentinského Buenos Aires, odkud se vydáme také na návštěvu Uruguaye a ikonického města Colonia del Sacramento, kde jakoby se člověk přenesl zpět časem v dokonalých kulisách. Do vašich vzpomínek se navždy zapíše Velikonoční ostrov, jehož atmosféra a duch je světově unikátní a člověk je na místě unešen setkáním s energií, ketrou nepotkáte nikde jinde. Překrásné ostrovy Francouzské Polynésie se svou neopakovatelnou atmosférou jsou ztělesněním ráje na zemi a Moorea, kterou navštívíme je bezpochyby dalším místem, které si zamilujete. Melanésské Vanuatu, ač nepatří mezi obvyklé cestovatelské cíle, nabídne nádhernou a nespoutanou tichomořskou přírodu i setkání s místními tradičními kmeny a kulturou. Právě jeho odlehlost a stále ještě turistická panenskost z něj činí další z neopakovatelných míst na naší cestě. Austrálie si pro Vás tento rok přichystala moderní a pulzující Melbourne s možností výletu k ikonickým dvanácti apoštolům vystupujícím z oceánu v podobě scénických skalisek. Malý, spořádaný a vesměs luxusní sultanát na severním pobřeží Bornea nepatří k hlavním turistickým lákadlům jihovýchodní Asie. Mezi světoběžníky dokonce panuje obava, že je tu jaksi příliš klidno a že by tu mohla být i nuda. To se nám ale nemůže stát a i návštěva Bruneje bude stát za to! Naše cesta povede dále do Kambodži, kde nás kromě krásného hotelu, ostatně jako ve všech navštívených zemích, čeká výlet k další cestovatelské modle – k chrámu Angkor Wat. Samotný Angkor Wat byl kdysi fungujícím buddhistickým klášterem se stovkami mnichů. Angkor je bezpochyby jedním z kulturních a civilizačních vrcholů lidstva. Na závěr naší cesty nás čeká Indie, konkrétně provincie Kérala. V Indii se říká, že sám Bůh si vybral Kéralu jako svůj vlastní domov. Sice není jasné, o kterého boha z těch tří stovek miliónů indických božstev se přesně jedná, jisté je jedno. Bůh si vybral dobře!

Ubytování na luxusní úrovni

V každé destinaci na trase Cesty kolem světa je pro Vás zajištěno ubytování v luxusních hotelech kategorie 5* náležejících k těm nejlepším hotelovým řetězcům světa (Kempinski, InterContinental apod.).

Letecká doprava Boeing 737-800 „Comfort Jet“

Leteckou dopravu na Cestě kolem světa 2019 s odletem z Prahy zajišťuje česká letecká společnost TRAVEL SERVICE, která patří mezi největší dopravce ve střední Evropě a jejíž služby byly při všech šesti předchozích cestách bezchybné a na nejvyšší možné úrovni.

Moderní letadlo Boeing 737-800 bude speciálně upravené z klasické 189místné verze na 64místnou komfortní konfiguraci se službami v duchu "Private jet". Standardní sedadla (trojsedačky) jsou nahrazena komfortními a pohodlnými koženými křesly (dvojsedačkami) s možností polohování do 120°.

Mezi řadami sedaček je zvětšen rozestup na 114 cm a více (ze standardních 76), což Vám přinese mnohem pohodlnější cestování. Samozřejmostí je profesionální a prověřený palubní personál. O Vaše pohodlí a bezpečnost letu a pohodlí na palubě se postarají 3 zkušení piloti a 4 šarmantní české stewardky a stewardi.

Během celého zájezdu nemusíte nikdy a nikde přestupovat, všude budete cestovat Vaším letadlem, které Vám poskytne maximální komfort. Odlety plánujeme převážně na dopoledne, aby přílet do následující zastávky byl odpoledne místního času (samozřejmě s chutným obědem a neomezenými drinky na palubě letadla).

Dokonalé palubní služby

Na palubě vašeho letadla o Vás bude vždy postaráno, během každého letu bude servírováno občerstvení v kvalitě, pestrosti a množství běžné business třídy. Opakovaně se tedy můžete těšit na přípitky značkovými alkoholickými nápoji, čerstvé ovoce, tříchodové obědové menu s možností výběru hlavního jídla ze 3 denních nabídek, značkové nealkoholické i alkoholické nápoje včetně kvalitních vín, koňaků, whisky, piva, kávy či čaje.

Odbavování cestujících před každým odletem bude urychlené, jelikož rozdělení křesel v letadle zůstává po celou dobu cesty stejné a Vy se bude vracet vždy na svou sedačku.

Naši nejlepší průvodci k Vašim službám

Po celou dobu naší společné cesty se o Vás budou starat naši nejlepší průvodci, kteří jsou připraveni Vám poskytnout naprosto kompletní informace o zemi, kterou navštívíte včetně exkluzivních zajímavostí, pikantností a jejich tajných tipů.

Na naší cestě budou po celou dobu na všechny služby (transfery, ubytování, gastronomii) dohlížet a osobně při nich asistovat 3 zkušení čeští či slovenští průvodci. Spolu s domácími průvodci budou také provázet všechny naplánované výlety a prohlídky.

Na každého průvodce připadne vždy skupina maximálně o 22 osobách. Tato skupina bude mít také vždy k dispozici vlastní autobus. Díky tomuto rozdělení Vám můžeme garantovat i v autobusech na naší cestě maximální pohodlí a dostatečný prostor. V neposlední řadě zajišťuje tento systém i vlastní okénko pro každého, což je při okružních prohlídkách velice oceňovaný bonus.

Nepřetržitá služba lékaře

Jedním z důležitých členů našeho týmu je lékař, který je cestujícím k dispozici během celého zájezdu (na palubě letadla i během pobytů). Námi vybraný a prověřený lékař má velké zkušenosti s cestováním i s Cestami kolem světa soukromým letadlem. Kromě základních lékařských služeb a konzultací nabídne i vlastní zkušenosti a rady, jak překonávat případné problémy s cestováním a v neposlední řadě je připraven na místní odlišnosti jednotlivých destinací, ale zároveň je vybaven dostatečným množstvím medikamentů z ČR.

Zavazadlový servis

V každé destinaci uděláme maximum pro Váš komfort i z hlediska zavazadel. Po příletu budou Vaše cestovní zavazadla dopravena z letiště až do hotelového pokoje za osobního dohledu jednoho člena obslužného týmu. Tentýž servis Vám nabídneme také při odletu. Cena zájezdu zahrnuje přepravu odbavených zavazadel (až 3 ks na osobu) a příručního zavazadla do 8 kg. Z naší zkušenosti můžeme potvrdit, že zavazadlo o váze 25 kg je pro sbalení na Cestu kolem světa naprosto dostačující.

Mnoho našich klientů využívá servis praní prádla na hotelu přibližně v polovině naší cesty. Tím je možno docílit redukce váhy Vašich zavazadel.

Prodejní síť Cesty kolem světa

Cestu kolem světa 2018 si lze zakoupit výhradně přímo v cestovní kanceláři ESO travel. Při objednávce zájezdu je nutno uhradit 30% zálohy do 14 dnů od podpisu smlouvy, doplatek celé ceny zájezdu se hradí 3 měsíce před odletem. Před samotným podpisem Smlouvy o obstarání zájezdu je možné tuto smlouvu prostudovat, k čemuž slouží 7denní lhůta ode dne rezervace. Pokud budete mít o tento unikátní zájezd zájem, kontaktujte nás prosím a my se s Vámi rádi osobně sejdeme, abychom Vám naši Cestu kolem světa představili do nejmenších detailů.

Organizátor projektu Cesty kolem světa si vyhrazuje právo zrušit zájezd v případě jeho nízké obsazenosti, nejpozději však 3 měsíce před odletem. V tomto případě okamžitě vrátí klientům uhrazenou 30% zálohu v plné výši (za dobu realizace Cesty kolem světa soukromým letadlem v letech 2012 až 2018 ke zrušení nikdy nedošlo).

Nadstandardní pojištění storna ve výši 100% z ceny zájezdu

Jelikož si uvědomujeme, že Cesta kolem světa není obyčejný zájezd, je nutné se na něj včas připravit a objednat si ho se značným předstihem. Díky tomu vzniká určitá obava z případných komplikací v době odletu. Z tohoto důvodu Vám fakultativně nabízíme možnost speciálního nadstandardního pojištění storna zájezdu od České pojišťovny (bez limitu ceny zájezdu a bez spoluúčasti), které v případě nepředvídaných situací zabraňujících vycestovat na Cestu kolem světa plně pokryje požadovaný storno poplatek.

Pojistnou událostí je zrušení pojištěné cesty a to z důvodu:
a) vážného akutního onemocnění nebo úrazu, které utrpěl pojištěný, jeho blízká osoba nebo spolucestující a které si vyžádaly lékařem doporučené upoutání na lůžko nebo hospitalizaci.
b) smrti pojištěného nebo jeho blízké osoby nebo spolucestujícího.
c) značné škody na majetku pojištěného nebo spolucestujícího vzniklé na území ČR během trvání pojištění, která byla způsobena následkem živelní události pokud pojištěný prokáže, že z tohoto důvodu nemůže nastoupit na pojištěnou cestu.
d) zničení nebo ztráty cestovních dokladů pojištěného nebo spolucestujícího v důsledku živelné události méně než 3 pracovní dny před nástupem na pojištěnou cestu.
e) povolání pojištěného nebo spolucestujícího na vojenské cvičení, pokud prokáže pojištěný či spolucestující, že povolávací rozkaz mu byl doručen až po uzavření pojištění.

Časté dotazy

Proč se zúčastnit Cesty kolem světa?

Protože sny se mají plnit! Naše Cesta kolem světa je v Česku novým konceptem, který ale vychází z cest a expedicí oblíbených po celém světě. Naše společnost Vám již 8 let přináší tento exkluzivní produkt, který je velmi rozumným kompromisem mezi cestováním business jety a organizovaným poznávacím zájezdem na pravidelných linkách.

Proč? Business jet by stál řádově více peněz a cestování pravidelnými linkami by bylo únavné a nekomfortní z důvodů neustálého čekání na letištích a přesedání na letecké přípoje. Jedná se o unikátní možnost navštívit 10 atraktivních zemí v rámci luxusního zájezdu.

První cesta kolem světa, kdy nečekáte na letadlo, ale letadlo čeká na Vás...

Jaké jsou největší výhody vlastního letadla?

Mít k dispozici vlastní letadlo je hlavním benefitem celého zájezdu a má to i další zjevné výhody. Je možné letět, co nejblíže k místům, která chceme navštívit.

Obvykle se létá na menší letiště, kde je rychlejší odbavení při příletu i při odletu. Po celou cestu máte stejná rezervovaná sedadla, suvenýry z jednotlivých destinací mohou zůstat v uzamčených schránách, k dispozici je exkluzivní palubní catering včetně značkových alko, nealko nápojů i vín.

Nejsou zastávky v destinacích příliš krátké?

Ze zkušeností ze světa i z našich vlastních můžeme říci, že 2-3 dny v destinaci stačí na nasátí unikátní atmosféry daného místa a na prohlídku největších lákadel. Unikátnost cesty je dána také možností porovnat v kratším časovém úseku 10 naprosto odlišných míst naší krásné planety.

Tím, že mezi zastávkami je většina přeletů dlouhá maximálně 5 hodin, je možné navštívit i místa na druhém konci světa, aniž byste strávili v letadlech a na přestupech dlouhé desítky hodin (např. při letu na Velikonoční ostrov nebo do Francouzské Polynésie).

Jak vypadá typický klient této cesty?

Nejedná se rozhodně a nějaké excentriky, celebrity nebo jiné mediálně frekventované osoby. Diskrétnost každého z klientů je pro nás prvořadnou prioritou. Našimi nejčastějšími klienty jsou manželské páry v nejlepších letech (50+), kteří jsou majiteli firem nebo je již úspěšně prodali.Jedná se o unikátní možnost navštívit 10 atraktivních zemí v rámci luxusního zájezdu.

První cesta kolem světa, kdy nečekáte na letadlo, ale letadlo čeká na Vás...