Informace

Jedinečná Cesta kolem světa

V roce 2022 pro Vás CK ESO travel připravila další a opět novou Cestu kolem světa. Letošní Cesta bude již desátou v pořadí a my se na ni již velmi těšíme. Při tvorbě itineráře jsme se snažili zohlednit veškeré připomínky a podněty z předchozích ročníků Cest, stejně tak jako návrhy a inspirace našich cestovatelů. Z minulosti víme, že stejně důležitá, jako je atraktivita jednotlivých zastávek a vysoký standard všech služeb, jsou lidé, se kterými tuto Cestu absolvujete. Ani letos tedy v žádném případě neslevíme z našich nároků na kvalitu, a proto se budeme i v nadcházející době chtít osobně poznat a sejít s každým zájemcem na nezávazné schůzce, která Vám Cestu představí do těch nejmenších podrobností.

Čeká Vás 10 nevšedních destinací během 26 dní, které se nesmazatelně zapíší do Vašich pomyslných cestovatelských deníků. Můžete se také těšit na příjemnou neformální atmosféru, která tento unikátní zájezd vždy doprovází a také na profesionální servis ze strany všech členů našeho početného týmu. Trasa cesty vede místy, která jste chtěli vždy navštívit, ale tak nějak Vám to zatím nevyšlo a nebo byla zkrátka příliš daleko. Pro každého z nás je čas vzácný a chtěli bychom toho ještě tolik vidět, navštívit, stihnout a zažít. Naše Cesta je skvělým řešením pro ty, kteří nemají dostatek času navštívit každou zemi a strávit v ní delší čas. Pobyt v každé zastávce je dostatečně dlouhý na to, abychom mohli zažít místní atmosféru a navštívit ty nejatraktivnější zajímavosti a památky. Naši klienti také oceňují možnost návštěvy destinací nacházejících se na druhé straně naší planety bez nutnosti úmorných letů na pravidelných linkách čítajících dlouhé desítky hodin a několik přestupů. V průběhu Cesty kolem světa dosáhneme i těch nejvzdálenějších míst naší planety krátkými přelety, a to v pohodlí vlastního letadla. Opět Vám nabídneme další nadstandardní služby, jako je asistence při manipulaci se zavazadly nebo asistence lékaře po celou dobu cesty. Společně s 10 atraktivními zastávkami na zajímavých místech naší nádherné planety, činí i výše zmíněné racionální argumenty naši Cestu kolem světa jedinečným zájezdem, ke kterému se budete ve svých vzpomínkách rádi vracet.

Ilustrační obrázek

10 exotických dovolených za 26 dní

Za 26 dní navštíví účastníci 10 exotických destinací, kde si každý přijde na své. Vy, cestovatelé, ochutnáte omamný koktejl kultur a přírodních krás, který namíchala naše čarokrásná planeta Země. Tento koktejl Vás zaručeně okouzlí a navodí pocit, že jste na Vaší úžasné cestě mnohem déle než ve skutečnosti. Zároveň Vám také naše Cesta ukáže místa, na které se budete chtít v budoucnu vrátit a strávit v nich více času.

Jako krásný sen, který se snad jen zdál, se budou jevit vzpomínky na úžasnou Grenadu. Grenadě se přezdívá Koření Karibiku. Po právu! Vůně muškátového oříšku, kakaové boby a poctivý karibský rum.

Druhou zastávkou našeho leteckého speciálu bude Kostarika. Kostarika - už to jméno navozuje představu něčeho luxusního a mimořádného. Proč tehdy Španělé tento zapadlý kousek svého rozsáhlého impéria pojmenovali jako Bohaté pobřeží je zcela jasné a my si bohatství místní přírody i kultury dosyta užijeme.

Z rozjařeného karibského rytmu neubereme ani takt a přelétáme naším letadlem do epicentra zábavy a hazardu v USA. Las Vegas nám ovšem nenabídne jen luxus a pozlátko, ale díky našemu výletu také fantastické scenérie Grand kaňonu na palubě helikoptéry.

V další destinaci zůstaneme na území USA, avšak realita bude absolutně odlišná – čeká nás jeden z nejkrásnějších a nejautentičtějších havajských ostrovů Kauai s jeho zachovalou polynéskou atmosférou.

Nedáváme oddechnout našim cestovatelským duším a přelétáváme na palubě našeho letounu do další vysněné destinace. Perla černé Melanésie zvaná Fidži nám otevírá svou lasturu a my si vychutnáváme sen o šťastném a bezstarostném životě v překrásné divočině. Další zastávka naší cesty je splněným snem mnoha cestovatelů a také našich klientů z předešlých Cest kolem světa.

Nový Zéland – vzdálená a krásná destinace s dechberoucími scenériemi a nedotčenou divokou přírodou.

Ilustrační obrázek

A letíme dál. Čekají nás nejlepší pláže Austrálie, rozlehlé jako sám nekonečný australský outback. To je oblast zvaná Gold Coast u Brisbane.

Naše Cesta pokračuje dále a najednou jsme v Mikronésii a zároveň v Americe, pověstný tavící kotlík kultur se tu prezentuje ve své plné kráse. Přivítal nás mikronéský ostrov Guam, který zatím mnoho Čechů nenavštívilo a jeho návštěva tak bude patřit k těm skutečně unikátním.

Také naše další destinace je vskutku jedinečná – Macao je unikátní směsicí orientální a západní kultury. Tato asijská perla hazardu a luxusu je díky dlouhé koloniální minulosti pod taktovkou Portugalska zajímavá na každém rohu. Komu by však Macao nestačilo, může využít možnosti výletu do nedalekého Hong Kongu. A jak překonat záliv? Jsme přeci v zemi superlativů, takže po nejdelším a nejmodernějším mořském mostě naší planety.

Po dalším pohodlném letu ve společnosti ostatních cestovatelů i vstřícné a ochotné posádky přistáváme v Bahrajnu. Náš poslední špendlík na pomyslné mapě Cesty kolem světa 2020 zcela jistě nezklame také. Bahrajn je dnes atraktivním královstvím, kde se střetává ultramoderna s tradicí. Vůně kadidla na tradičních súcích a velbloudí odér připomíná dávnou dobu karavan z Pohádek tisíce a jedné noci, extravagantní mrakodrapy a mondénní restaurace jsou zářící současností, kterou si vychutnáme během výletu a ještě nám zbyde dostatek času na načerpání energie na překrásné pláži před naším odletem domů.